Przegląd plaż na Gozo

Ramla Bay

Plaża położona w okolicach Xagħry, znana z czerwonego piasku połączonego z krystalicznie czysta zielonkawo – błękitną wodą.  Na skalistych zboczach bezpośrednio przylegających do plaży znajduje się Jaskinia Kalipso (Calypso Cave), gdzie według miejscowej tradycji miałaby zamieszkiwać kiedyś nimfa Kalipso, u której schronił się Odyseusz.

Dahlet Qorrot Bay

To mała kamienista plaża znajdująca się w północno wschodniej części wyspy. Miejscowi rybacy cenią sobie to miejsca za spokój jaki tu panuje. Znajdujące się w zatoce farmacje skalne dają upragniony latem cień.

Sun Blass Bay

Niewielka piaszczysta, plaża na wschód od Ramla Bay. Trzeba do niej zejść zboczem w dół lub podjechać odpłatnie jeepem za ok 2 euro od osoby.  Łagodne zejście do morza. Można wypożyczyć leżak i parasol.

Hondoq Bay

Niewielka piaszczysto-kamienista plaża usytuowana w miejscowości Qala, z której rozprzestrzenia się przepiękny widok na Comino. Plaże odwiedzają zazwyczaj tylko miejscowi co czyni ja kameralną.

Wied il- Ghasri

To najmniejsza na Gozo kameralna plażyczka usytuowana w skalnym leju w miejscowości Marsalforn.

Xwenji Bay i Qbajjar

Są to dwie leżące obok siebie zatoki na których widać charakterystyczną wystającą skałę. Znajdują się blisko urokliwej zatoczki  Wied il- Ghasri, przechodząc się nabrzeżem podziwiać możemy charakterystyczne dla Gozo solanki.

Marsalforn Bay

Niewielka plaża znajdująca się w centrum miasteczka Marsalforn, które było niegdyś starym rybackim portem. Dziś jest to popularne miasteczko wśród ludzi lubiących głośne nocne życie. Życie tętni tam przez 24 h.

Xlendi Bay

Niewielka plaża położona między klifami, jest tu dość dużo turystów, zwłaszcza młodych lubiących życie nocne. Wzdłuż zatoki ciągnie się długa betonowa promenada na której znajduje się kilka restauracji. Nieopodal miasteczka znajduje się największy miejscowy klub na otwartym powietrzu.

Inland Sea

Jest to zatoka znajdująca się koło kultowego lazurowego okna, połączona jest z morzem za pomocą wąskiego prześwitu między skalnymi urwiskami. Całość powstała kilka milionów lat temu, jako wynik zapadnięcia się dwóch jaskiń zbudowanych z wapienia.

Ix-Xatt l-Ahmar

To niewielka zatoka do której wiedzie kręta dróżka leżąca w obrębie zabytków Fort Chambray.