Bali 2018

Magiczne Bali

08-19.02.2018

Jedna z 18 tys wysp tworzących Republikę Indonezji. Symbol światowej egzotyki znane jest z oryginalnych świątyń, bajecznch krajobrazów, soczyście zielonej przyrody, przepięknych plaż jak i bardzo życzliwych mieszkańców oraz  smacznej kuchni i bogatej kultury. Leży w środku „trójkąta koralowego” – miejsce o największym zróżnicowaniu morskiego życia. Spotkamy tu piękne i niezniszczone rafy, wraki oraz jaskinie. Temperatura wody oscyluje pomiędzy 26 a 29 stopni  (wyjątkiem może być cieśnina Lombok oraz Nusa Penida gdzie w niektórych okresach roku występują tu silne prądy powodujące spadek temperatury wody). Można tu spotkać manty, rekiny rafowe, żołwie, stada tuńczyków. Miłośnicy makro również znajdą coś dla siebie. Wykonamy łącznie 13 nurkowań w tym nurkowanie na Liberty Wreck, Crystal Bay, Manta Point, Sental, Mimpang, Tepekong, Canyon, Pyramid, Wall, Blue Lagoon, oraz nurkowanie nocne na  Coral Garden.

Bali (125 of 193)
Bali (121 of 193)
Bali (123 of 193)
Bali (201 of 193)
Bali (124 of 193)
Bali (79 of 193)

Wyjazd na Bali zaczynamy z Warszawy i lecimy przez Dubaj do Denpesaru. Po około 90 minutach jazdy będziemy w Candidasa. To pięknie położone nadmorskie miasteczko i ważny ośrodek turystyczny na Bali w którym atmosfera  jest spokojna, wręcz leniwa, szczególnie w odróżnieniu od wielu miejsc na południu wyspy. Ekskluzywny resort wybudowany został w całości z egzotycznego drewna ustytułowany jest pośród palm kokosowych. Każdy bungalow ma swój taras, a w środku obszerne łóżka SGL\DBL, klimatyzację, minisejf oraz półotwartą przestronna łazienkę.

Wyjazd skierowany jest również do osób nienurkujących. Nurkowania kończymy około 13:00 a więc większość czasu bedziemy spędzać razem. W cenie przygotowane mamy swietne wycieczki fakultatywne takie jak spływ rzeką, zwiedzanie Ubud oraz Karangasem.

 

 

Ubud – całodniowa wycieczka która rozpoczynamy około godz 09:00. Miasto jest ośrodkiem życia kulturalnego. Codziennie można tutaj obejrzeć pokazy tańca ludowego czy zwiedzić hinduskie świątynie i małpi las. W cene wycieczki wliczone są : opłaty wstepu oraz obiad w restauracji ( nie są wliczone napiwki).  Zwiedzimy także Sekaan Village wioskę w której uprawia się kawę oraz herbatę, owoce Salak oraz balijskie przyprawy. Mamy możliwość skosztowania najdroższej kawy na świecie Luvak.
Tegellan znajdujące się niedaleko Ubud składa się z tarasów ryżowych usytuowanych na stromych zboczach.  Ostatnim naszym punktem w programie bedą świątynie położone wokół królewskich grobowców wykutych w kamiennych klifach w XI wieku. Dojście do świątyni jest dość wymagające ale i składa się z ponad 300 stopni. Niewątpliwie dla wielu atrakcją będzie wizyta w Monkey Forest gdzie oprócz czterech grup małp możemy spotkać około 105 gatunków drzew, parę świątyń i posągi komodo dragons. Odwiedzając to miejsce należy pamiętać, że małpy są bardzo szybkie, sprawne i inteligentne. Nie jest dla nich problemem przeszukanie kieszeni, otwarcie zamka w plecaku, jeśli nie będzie zbyt dobrze dopięty, czy otwarcie butelki z wodą. Wszystko dokładnie chowamy. Nie chodzi tu wyłącznie o stratę naszego mienia, ale także o bezpieczeństwo nasze i makaków. Jeżeli małpa wyciągnie coś to już tego  nie odda. Jeżeli będziemy próbowali jej to odebrać lub nie będziemy chcieli oddać tego, co mamy w ręce możemy zostać poturbowani 🙂 Mówi się, że małe małpki są sympatyczniejsze i mniej groźne. Rzeczywiście można z nimi się trochę pobawić, dać na siebie wejść. Pamiętajmy jednak, że są bardzo silne i sprytne.

Karangasem – wycieczkę rozpoczynamy około 14 po nurkowaniach w Candidasa. Zabieramy ze sobą stroje kąpielowe. Naszym celem są : Ujung Palace – letnia rezydencja rodziny królewskiej wybudowana w 1919 r . Tirtan Gangga czyli zespół basenów otoczonych pieknym ogrodem jak i Tenganan niewielkiej wioski która do lat 70 uznana była przez antropologów za najbardziej odizolowaną od zewnętrznego świata

_MG_9246
_MG_9314
DSC_1462

River Rafing – 2,5 godzinny spływ po rzece Teleja. Wyjeżdżamy z hotelu o 9 rano.  Klimatyzowanym busem jedziemy do miejsca startu, po krótkim brifingu oraz rozdaniu potrzebnego nam sprzętu( kask, kamizelka ratunkowa ), zaczynamy spływ. Po 90 minutach mamy krótka przerwę przy wodospadzie. Po skończonym spływie idziemy na lunch do restauracji z widokiem na dolinę Tangkup.  W resorcie jesteśmy z powrotem około godz 16.  Koniecznie weź ze sobą krem przeciw słoneczny, ciuchy na przebranie, buty nurkowe oraz pieniądze na drobne wydatki

DSC_0282
23843469_1511207348961453_6355046947436873655_n
DSC_0240

KOSZTY : 
1310 USD – za osobę nurkującą + przelot
860 USD za osobę nienurkującą + przelot
lub zakwaterowanie w domkach typu superior
1410 USD – za osobę nurkującą + przelot
960 USD za osobę nienurkującą + przelot
Przeloty w cenie ok. 3300 PLN

RAMOWY PLAN WYJAZDU :

Dzień (08.02/09.02) –  Wylot z Warszawy do Denpasar przez Dubaj. Zakwaterowanie w domkach oraz odpoczynek.
Dzień  (10.02) – Śniadanie,  dwa nurkowania z łodzi na Blue Lagoon oraz Jepun
Dzień  (11.02) – Śniadanie, dwa nurkowania  na Liberty Wreck, Drop Off , popołudniowa wycieczka do Karangasem.
Dzień  (12.02) – Śniadanie, dwa nurkowania z łodzi na Topkong i Mimpang
Dzień  (13.02) – Śniadanie, dwa nurkowania z łodzi na  Nusa Penida – Manta Point and  Crystal Bay
Dzień  (14.02) –  Śniadanie, dwa nurkowania na Piramids i Drop Off
Dzień  (15.02) – Śniadanie, dwa nurkowania z łodzi na Biaha oraz Jetti
Dzień  (16.02) – Śniadanie, wyjazd na rafting
Dzień  (17.02) – Śniadanie, zwiedzanie Ubud
Dzień  (18.02)  – Śniadanie dzień wolny
Dzień  (19.02) – Wylot do Polski o godz 00:05. Przylot Do Warszawy o godz 11:20

Cena zawiera

– transfery z / na lotnisko na Bali
– 11 dni / 10 nocy w komfortowych bungalowach
– wyżywienie BB podczas całego pobytu
– 12 L butle + balast
– transfery na nurkowania
– 13 nurkowań w miejscach takich jak Liberty Wreck, Tepekong, Mimpang, Biaha, Jetti – nurkowania na słynnej Nusa Penida Manta Point & Crystal Bay
– nurkowanie nocne
– nurkowania z brzegu oraz łodzi jukung – owoce po pierwszym nurkowaniu
– woda na miejscach nurkowych
– lunch w resorcie ( w dni nurkowe )
– bilety wstępów do parków
– miejscowe opłaty oraz podatki
– opieka polskiego instruktora
– wycieczka fakultatywna do Karangasem :
* Ujung Palace – letnia rezydencja rodziny Królewskiej
* Tirta Gangga – zespół królewskich basenów
* Wioska Tenganan
– wycieczka fakultatywna do Ubud :
* Tarasy ryżowe
* Pura Gunnung Kawi – kompleks świątyń z XI w
* Plantacje kawy – możliwość skosztowania kawy Luwak ( najdroższej na świecie )
* Monkey Forest – 3 główne świątynie otoczone setkami małp
* obiad w lokalnej restauracji
– River Rifting – spływ rzeką

Cena nie zawiera

– sprzętu nurkowego
– obowiązkowego ubezpieczenie turystyczno – nurkowego
– innego wyżywienia niż śniadania podczas całego pobyty oraz lunche w dni dnurkowe dla osób nurkujących
– napiwków

Free Life nie jest biurem podróży i nie świadczy komercyjnych usług organizacji wyjazdów nurkowych, a jedynie koordynuje wspólnie działania skupionych wokół firmy nurków, znajomych i przyjaciół.